Skrypt:Giełda

Z Wikipedia Los Santos Roleplay
Skocz do: nawigacja, szukaj

Giełda Papierów Wartościowych - z dniem 18 maja 2017 roku na serwerze pojawiła się możliwość inwestycji w akcje fikcyjnych korporacji ze świata InCharacter.

Czym jest giełda?

Dzięki tej aktualizacji, gracz ma możliwość wykreowania swojej postaci na biznesmena. Inwestor powinien pamiętać, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Inwestycje w akcje mogą zapewnić najlepsze efekty, a to z tej prostej przyczyny, że inwestycja w akcje, to w istocie inwestycja w przedsiębiorstwa. Te zaś z natury swojej rzeczy, stale się rozwijają, co powoduje wzrost wartości ich akcji.

Rozpoznanie się z rynkiem papierów wartościowych, poznanie ryzyka

Największym pytaniem przed zainwestowaniem swoich e-środków jest to, czy jesteśmy w stanie zaufać młodym rozwijającym się korporacjom, które mają co prawda tendencję do najlepszych i największych potencjałów wzrostowych, lecz także bardzo duże ryzyko niepowodzenia. Czy lepsze będą znane, duże firmy, uznawane za bezpieczne, ale za to nie rokujące szybkiego rozwoju? Pytanie pozostawiamy dla przyszłych biznesmenów.

W jakie korporacje możemy inwestować?

Aktualnie w Giełdzie Papierów Wartościowych miasta Los Santos jest 9 korporacji.

 • Santos Airlines - linie lotnicze założone w mieście Los Santos, dobrze rozwinięta korporacja, obsługują cały stan San Andreas.
 • Juank Air - tanie linie lotnicze założone w mieście Los Santos, obsługują mniejsze loty, starają się dorównać Santos Airlines.
 • Bounce FM - jedna z dwóch radiostacji, z Los Santos. I jedyna, która wznowiła swoją działalność. Zmiany kadrowe - administracyjne wyprowadzają radiostację na szczyt. Akcje tej firmy gwałtownie wzrosły.
 • Xoomer Petrol - znana stacja paliw obsługująca stacje na terenie całego stanu San Andreas. Po ostatnich wydarzeniach o skażeniu wód oceanu akcje tej firmy drastycznie spadły. Wydaje się, że wszystko zaczyna wracać do normy.
 • Finalbuild Construction - jedna z firm remonoto-budowlanych działająca na terenie miasta Los Santos. Angażują się w wybudowanie nowego wieżowca, w okolicach stacji benzynowej przy Idlewood. Jednak po śmierci ich inwestowa (dyrektora) akcje firmy spadają w dół.
 • iFruit - marka znana na cały stan San Andreas. Posiadają w swojej ofercie m.in.: iFruit, iFruitPad. Wpuszczenie na rynek nowego modelu iFruit 7C przyniosło im wiele korzyści... do czasu, aż nie wykryto błędów w działaniu tego modelu.
 • Sprunk - korporacja, która zajmuje się produktowaniem napojów gazowanych oraz maszyn z podjanikami.
 • Kakagawa Imports - zaopatrują przedsiębiorstwa na terenie całego stanu San Andreas w części tuningowe do pojazdów. Ich akcja spadły po ostatnim odbiciu konwoju z przewożoną gotówką.

Jak i gdzie grać?

System handlu jest stosunkowo prosty: poprzez monitorowanie ekranów wyświetlających aktualne kursy akcji dla poszczególnych korporacji możecie zdecydować się na kupno lub sprzedaż posiadanych już akcji za odpowiednią kwotę. Nie zalecamy jednak wybierania losowych momentów na sprzedaż, warto rozejrzeć się po aktualnej sytuacji w mieście, która może zasugerować ewentualne zmiany w kursach.

Aby rozpocząć zdobywanie rynku musicie wejść do budynku giełdy a następnie stanąć przy najbliższym wolnym stanowisku, przy którym znajduje się komputer i wpisać komendę /gielda.


 • Nie można grać na giełdzie nie mając przegranych 10 godzin na postaci.
 • Nie można kupić więcej niż 200 akcji dla jednej firmy (aktualnie firm jest 8)
 • Na giełdzie nie mogą grać: narkomani-biznesmeni, gangsterzy-biznesmeni.
 • Akcje firmy zmieniają się co 24h.


Więcej info: http://ls-rp.net/topic/136430-jamnik-z-alei-gwiazd/