Pożary

Z Wikipedia Los Santos Roleplay
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ogólnie o pożarach

Na serwerze rozróżniamy dwa rodzaje pożarów: pożar skryptowy i pożar nieskryptowy. Zdarza się, że administrator - na potrzeby akcji - tworzy obiekt ognia w wybranym miejscu. W takim przypadku należy zareagować: można wezwać Fire Department, można też próbować zgasić płomienie indywidualnie. Jest to pożar nieskryptowy.

Pożary skryptowe

Pożary skryptowe są dodatkową możliwością dla osób grających w organizacjach przestępczych, ponieważ umożliwiają spalenie dowolnego interioru, a w rezultacie - uniemożliwienie wejścia do niego. Aby zainicjować ten pożar, należy spełnić trzy podstawowe, skryptowe warunki:

  • Członkostwo w grupie o charakterze przestępczym. Osoby niezwiązane z przestępczością nie mogą używać Koktajli Mołotowa.
  • Posiadanie przedmiotu Koktajlu Mołotowa - można go nabyć przez hurtownię.
  • Obecność minimum pięciu osób z Fire Department na /duty. W przeciwnym razie pożar nie zostanie zainicjowany.

Jeżeli spełniasz powyższe warunki, a masz podstawy In Character, aby spalić konkretny lokal, wystarczy, że użyjesz przedmiotu we wnętrzu budynku. Skrypt automatycznie doda płomienie i dym, a także informację o procentowym spaleniu interioru. Podczas podpalenia, osoby znajdujące się w środku powinny odegrać strach z powodu zagrożenia, a jeżeli tak wskazują obiekty - brak szans na samodzielną ucieczkę.

Gaszenie skryptowego pożaru

Aby zgasić skryptowy pożar, należy w płonącym interiorze używać gaśnicy. Pożar nie ustanie dopóki nie zostanie ugaszony w stu procentach. Może również ustać po całkowitym spaleniu interioru.