Ogrodnictwo

Z Wikipedia Los Santos Roleplay
Skocz do: nawigacja, szukaj

System polegający na zasiewie nasionek w doniczkach (odpowiedni model od R*),i zajmować się nimi aż do wyrośnięcia rośliny, z której następnie będziecie mogli zebrać plony (przedmiot marihuana).

O ile sam proces brzmi nieskomplikowanie to odpowiednie zadbanie o roślinkę stwarza już troszeczkę więcej problemów. Wyhodowanie dobrej rośliny może sprawiać sporo problemów, od tego jakiej jakości będzie towar zależy zaangażowanie gracza w hodowlę.


Wartości własne roślin

  • Nawodnienie - zmniejsza się co określoną ilość czasu podczas rośnięcia. Aby zwiększyć nawodnienie należy użyć komendy /podlej. Przelanie rośliny skończy się jej obumarciem a niedostateczne nawodnienie znacznie zwolni jej wzrastanie.
  • Naświetlenie - zmienia się automatycznie i jest w dużej mierze uzależnione od tego czy roślinki trzymasz w pomieszczeniu czy też na zewnątrz.
  • Dojrzałość - zmienia się automatycznie bazując na tym czy roślinka ma optymalne warunki do wzrostu w konkretnej fazie - gracz nie widzi zmian.
  • Jakość - jakość roślinki, która bazuje na odpowiedniej pielęgnacji podczas wzrostu - widoczna dla gracza.
  • Wzrost - czas, przez który roślinka rośnie.

Zebrania plonów można dokonać tylko po konkretnym czasie ale uprzedzamy, że zbieranie poniżej 4 dni jest bez sensu.

Wymagania skryptowe procesu

Modele: 2203, 2242, 743, 742, 741 Jeżeli planujesz plantacje na zewnątrz to poproś moderatora o wstawienie Ci obiektów na 0.