Nieruchomości

Z Wikipedia Los Santos Roleplay
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nieruchomość - na serwerze względem własnych czterech kątów postawiono na wysoką funkcjonalność i ułatwienie rozgrywki. Oznacza to, że każdy z graczy może posiadać nieruchomość bez ingerencji administracji, ani bez wysyłania zbędnych formularzy via forum. Nieruchomość stanowi niezbędny fundament codzienności każdej z kreowanych przez nas postaci, dlatego to tak bardzo ważny, aby każdy z graczy miał możliwość zakupienia własnych czterech kątów w jak najszybszym czasie.

Aby maksymalnie skrócić okres bezdomności naszych postaci, administracja dokonała stworzenia osiedli mieszkaniowych, na których można od ręki kupić dom, bądź mieszkanie dla naszej postaci.

  • aby zakupić nieruchomość, bądź w niej zamieszkać używamy komendy: /zamieszkaj przy pickupie nieruchomości, którą zechcemy kupić.
  • aby obejrzeć nieruchomość przed jej zakupem używamy komendy: /podglad.

Ceny mieszkań oraz domów są uzależnione głównie od miejsca, w którym dana nieruchomość się znajduje. Przykładowo w dzielnicach należących do South Central już za ok. 2 tysiące dolarów możemy stać się posiadaczami małego mieszkania. Ceny różnią się bardzo nieznacznie w stosunku do poprzedniej odsłony serwera, także gracz nie powinnien mieć problemu z przypomnieniem sobie ich.

Chciałbym stworzyć własny interior - co w takim przypadku?

1. Nieruchomość z własnym wnętrzem.

Co w przypadku chęci wybudowania własnego interioru? W takim wypadku po zakupie mieszkania należy skontaktować się niezwłocznie z członkiem ekipy, który posiada przypisane uprawnienia. Należy poinformować go o chęci stworzenia własnego wnętrza. W danym momencie gracz otrzymuje nowe drzwi wejściowe, w których ma możliwość tworzenia własnego wnętrza za pomocą obiektów.

2. Nieruchomość, którą chcę zakupić nie jest wyceniona.

W tym przypadku również należy zgłosić się do członka ekipy z odpowiednimi uprawnieniami. Przedstawiciel administracji serwera teleportuje się do gracza, wyceniając nieruchomość. Jeżeli gracz po wycenie nieruchomości zechce ją nabyć, wtedy zostaje stworzony pickup, a nieruchomość jest gotowa do zakupu. W dalszej kolejności gracz powinien postępować, jak przy zakupie wycenionej już nieruchomości (z użyciem komend: /zamieszkaj, /podglad).

3. Zdecydowałem się na tworzenie własnego wnętrza, jednak otrzymuję komunikat o braku posiadania obiektów - co robić?

Obiekty nie są nadawane przez administrację. Gracz decydując się na stworzenie własnego - unikalnego - wnętrza powinien zakupić Obiekty w Balon Shop.

  • Obiekty zakupione w Balon Shop umożliwiają tworzenie obiektów z ograniczoną ilością.
  • Dostępne pakiety obiektów: 10, 200, 500.


_______________________________________

Więcej informacji – [1] Balon Shop - dostęp do pakietu obiektów umożliwiających tworzenie unikatowego wnętrza w nieruchomości.
Więcej informacji - [2] Osiedla mieszkaniowe - artykuł na temat zmiany systemu wyceny nieruchomości.