Mali Gamemasterzy

Z Wikipedia Los Santos Roleplay
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mali Gamemastrzy - wąskie, specjalnie do tego wyselekcjonowane grono osób. Gracze ze względu na nieograniczony dostęp do wielu rzeczy, są starannie dobierani i pod stałym nadzorem. Wyselekcjonowane osoby posiadają pełną swobodę, nie mają narzuconych z góry celów czy wydarzeń do zorganizowania. Gracze Ci mogą w dowolnej chwili zmienić nickname swojej postaci, uzyskać dostęp do określonych pojazdów czy lokacji. Na potrzeby gry epizodycznej posiadają dostęp także do konta organizacyjnego, na którym składane są pieniądze przeznaczone na grę i eventy.

Opiekunem Małych Gamemasterów jest: Sparrow22

Coś więcej na temat projektu Małych Gamemasterów

1. W jakich sytuacjach należy zgłaszać się do małego gamemastera?

  • Gdy chcecie lub potrzebujecie odegrać kilka akcji z postacią epizodyczną dla czystej rozgrywki;
  • Gdy prowadzicie projekt który wymaga kontaktu/gry z siłami, które formalnie na serwerze nie funkcjonują;
  • Gdy przygotowujecie dla swojej organizacji/grupy jakiś wątek fabularny i potrzebujecie do tego postaci epizodycznych;
  • Gdy prowadzicie jakiś projekt który powinien przynosić co jakiś okres czasu zyski, które źródło mają u wcześniej wspomnianych postaci formalnie na serwerze nie istniejących (Patrz: Przemyty, oszustwa, nielegalne dochody).


2. Ważne informacje na temat działalności Małych Gamemasterów:

  • Mali Gamemasterzy nie organizują "eventów" na zawołanie. Jeśli chcecie wyciągnąć z czegoś lub kogoś pieniądze czy fanty, to odegrajcie to z graczami. Mali Gamemasterzy mogą Wam jedynie odegrać postacie epizodyczne podczas takiej gry, nie zapłacą Wam i nie przekażą żadnych przedmiotów. Oznacza to ze nie dostaniecie broni, narkotyków, pieniędzy dlatego ze "poprosicie" o event z w/w rzeczami. Nie oznacza to, że mali nie będą organizowali gry w której można coś pozyskać, będzie to jednak odgórnie ustalane i limitowane.
  • Jeśli chcecie odegrać z małym gamemasterem jakąś akcje fabularną to nie piszcie do niego "zrobisz nam event" tylko przedstawcie mu konkretny plan na to co checie zagrać i jaki będzie w tym jego udział. Ich rolą jest tworzenie otoczenia, a nie wymyślanie waszej własnej gry za Was samych.
  • Mali Gamemasterzy mają pełne prawo wychodzić sami z inicjatywą. Żadne przedmioty należące do małego GMa nie podlegają kradzieży chyba ze ten na to zezwoli. Podobnie jego własne, prywatne przedmioty nie podlegają kradzieży jeśli ten gra postać epizodyczną.
  • Głównym i najważniejszym zadaniem małych gmów jest odgrywanie postaci epizodycznych, nie tworzenie "eventów".
  • Chcąc odegrać z małymi gmami jakiś wątek fabularny nie zamykajcie się tylko na jedną akcje. Każda akcja ma swoją reakcje, jeśli podczas jednej akcji kogoś zabijecie to w przyszłości może to mieć nieoczekiwane konsekwencje. Jeśli sami nie będziecie o tym pamiętać, wówczas sami Wam o tym przypomnimy a wtedy może to nie być zbyt miłe.
  • Większe eventy, takie które ciągną za sobą jakieś duże zarobki czy pozyskanie fantów konsultujecie z gamemasterami poprzez ticket z kategorią "event".


3. Lista Małych Gamemasterów


Opiekunami branży rozrywkowej i strefy cywilnej są:

Organizowaniem gry dla całokształtu serwera zajmują się: