Kradziez aut

Z Wikipedia Los Santos Roleplay
Skocz do: nawigacja, szukaj

System kradzieży pojazdów - na serwerze można podejść do dowolnego samochodu i zacząć w niego uderzać pięściami. Po ok. 15 uderzeniach na ekranie ukazuje się licznik, który wyświetla ile jeszcze uderzeń potrzeba do otworzenia zamka pojazdu. Kradzieży aut można dokonywać w godzinach 18-24 oraz jest wymóg minimum 2 osób Police Department na duty, aby móc rozpocząć napad.


W zależności od wyposażenia pojazdu, wymagana jest różna ilość uderzeń:

Kiedy wykonacie odpowiednią liczbę uderzeń, zamek pojazdu zostanie otworzony.

 • Goły samochód: 300 (ok. 5 minut)
 • Samochód z alarmem: 600 (ok. 10 minut)
 • Samochód z immobilizerem: 600 (ok. 10 minut)
 • Samochód z alarmem i immobilizerem: 900 (ok. 15 minut)

Dodatkowo, jeżeli samochód ma alarm to właściciel pojazdu zostanie powiadomiony SMSem po 20 uderzeniach a sam alarm zacznie głośno wyć. Jeżeli samochód ma immobilizer to dodatkowo policja zostanie powiadomiona po 20 uderzeniach. Uderzenia można również wykonywać w kilka osób, tym samym wymagając większej ekipy przy obrabianiu lepiej wyposażonych samochodów. System zalicza 1 uderzenie na sekundę na osobę.

Jak odpalić samochód?

Do odpalenia pojazdu posłuży nam nowy system odpalania pojazdu na kable. W grze będąc na siedzeniu kierowcy wystarczy użyć komendy /kabelki, która odpali nam prostą mini gierkę słowną. Na ekranie zobaczycie instrukcję i słowo z pomieszanymi literami. Wystarczy odszyfrować słowo i użyć komendy /kabel [slowo] aby przejść do kolejnego. Słów jest kilka, czas na odszyfrowanie wszystkich słów to 2 minuty, a ilość słów do odszyfrowania zależy od wyposażenia pojazdu:

 • Goły samochód: 7 słów (17 sekund na słowo)
 • Samochód z immobilizerem: 14 słów (8 sekund na słowo)

Jeżeli wszystkie słowa nie zostaną odgadnięte w czasie, odpalanie nie powiedzie się. Jeżeli wprowadzisz niepoprawne słowo to system wylosuje po prostu kolejne, nie zaliczając błędnej odpowiedzi.

Jak sprawdzić listę poszukiwanych pojazdów?

 • /call 8625

Gdzie dostarczyć skradziony pojazd?

Co 2 godziny (o parzystej godzinie) lista poszukiwanych pojazdów się zmienia (pod numerem podanym wyżej), a aby dowiedzieć się czego potrzebuje, wystarczy do niego zadzwonić. Po krótkiej rozmowie kupiec powie Ci o samochodach, których szuka. Jeżeli znajdziesz taki samochód na mieście, ukradniesz go i zawieziesz do lokacji #2 (na mapie poniżej) gdzie wpiszesz komendę /dostawa, zostaniesz nagrodzony kwotą $10,000 a samochód zostanie załadowany do kontenera. Na Twój telefon przyjdzie potwierdzenie o udanej wymianie.

Plik:Http://image.ls-rp.net/1490894017.png

F.A.Q.

 • Czy mogę wejść do pojazdu należącego do grupy kiedy otworze w ten sposób zamek?

Tak, ale tylko jeżeli zamek zostanie otworzony skryptem. Wchodzenie do otwartych pojazdów grupowych jest nadal niemożliwe.

 • Czy mogę podnosić przedmioty z pojazdu?

Nie. Otworzenie zamka umożliwia tylko wejście do pojazdu, odpalenie silnika i używanie samochodu w celach zarobkowych lub jako joyride na akcję jakieś rabunku, etc.

 • Co się stanie kiedy, ktoś ukradnie mój samochód i "sprzeda" go w porcie?

Twój samochód zostanie odspawnowany na swoje miejsce i będzie miał 400HP tak, żebyś mógł dojechać do warsztatu. Nie stracisz swojego pojazdu.

 • Czy każdy leszcz z ulicy może odpalić samochód na kable?

Nie, dostęp do tego skryptu mają tyko organizacje przestępcze.

 • Co jeżeli ktoś obije mi samochód przypadkowo? Nie będę mógł go odspawnować?

System pasywnie obniża licznik uderzeń co jakiś czas żeby taka sytuacja nie miała miejsca. Czy mogę wejść do pojazdu należącego do grupy kiedy otworze w ten sposób zamek? Tak, ale tylko jeżeli zamek zostanie otworzony skryptem. Wchodzenie do otwartych pojazdów grupowych jest nadal niemożliwe.